Tobiášovy šroubované skleníky pro beztmelé zasklení
Nesvařujete, netmelíte - výrazně ušetříte !
Skleník Vám dovezeme kamkoliv v ČR - dopravné účtujeme paušální částkou

Česky  Deutsch  English 


Daniel TOBIÁŠ
Palackého 1198/70
288 02 Nymburk
Tel/Fax.: 325 512 141
Mobil: 602 240 900, 602 207 447, 724 104 242
E-mail: info@sklenikytobias.cz
IČ: 64729338 více...
Jak nás najdete

KONSTRUKCE - Vlastní konstrukční řešení

Originálně řešená konstrukce našich skleníků se nesvařuje, ale sestavuje z profilů, vyrobených z pozinkovaného plechu tloušťky 1,3 mm, a to pouze pomocí šroubů a matek. Jednotlivé díly jsou zřetelně označeny, vlastní montáž je pak krok za krokem popsána v návodu, který dodáváme s každým skleníkem, takže ji zvládne každý zručnější kutil.

Zvětšit fotografii - Konstrukce se nesvařuje, ale sestavuje z profilů pomocí šroubů a matek
Konstrukce se nesvařuje, ale sestavuje z profilů pomocí šroubů a matek

Pokud si netroufáte sestavit skleník sami, zajistí Vám po dohodě montáž přímo na místě pracovníci firmy Tobiáš (montáž není zahrnuta v ceně skleníku).

Skleníky dodáváme se skly síly 4 mm, a to buď čirými nebo rozptylovými. Jedná se skla speciálně vyvinutá pro zahradnické účely. Skla se netmelí, ale uchycují pomocí speciálních svorek.

Boční stěny skleníků mají pro lepší propustnost světla sklon 15 stupňů a jsou vysoké 1,42 m, takže je lze již od kraje osazovat i zeleninou vyššího vzrůstu.

Mezi nesporné přednosti Tobiášových skleníků patří dveře - mají světlou šířku 62 cm, takže jimi pohodlně projedete kolečkem.

Zvětšit fotografii - Základový ocelový rám na pilotech s komaxitovou úpravou
Základový ocelový rám na pilotech s komaxitovou úpravou

Pod montovaný skleník doporučujeme zhotovit pevný základ (viz níže). Pokud nechcete budovat pevný základ, můžete použít dřevěný rám z hranolů podsypaný pískem nebo betonové překlady, rovněž podsypané pískem, popřípadě piloty, zaražené do země, překryté traverzičkou apod. Můžeme vám dodat i základový kovový rám na pilotech. Je zhotovený z 3 mm silného ocelového plechu, který je ošetřený nerezavějící komaxitovou barvou. Tento typ rámu je vhodný především pro malé skleníky.

Je NEZBYTNĚ NUTNÉ dodržet rozměry základů uvedené v nákresech, zejména VNĚJŠÍ rozměr zděného základu, na který nasedá okapnice skleníku. V opačném případě budou problémy při usazení skleníku na základ. Pro betonový základ je počítáno s nepřesností při betonování, a to 1,5 cm kolem celého obvodu základu.

V případě, že budujete dřevěný či kovový základ, u něhož je předpoklad docílení větší rozměrové přesnosti, doporučujeme rozšířit venkovní rozměr o 1 cm kolem celého obvodu základu oproti rozměrům doporučeným v nákresu.

Pro skleníky typu OPTIMÁL, CENTRÁL a MAXIMÁL volte druh základu podle možností – betonový, cihlovou podezdívku nebo dřevěný rám z hranolů.

Pro skleník typu SATELIT 2 a 2,5 – ke zdi domu může být základem betonová podezdívka vybudovaná do zámrzné hloubky, případně piloty zapuštěné do zámrzné hloubky, nahoře opatřené základovým rámem z profilové oceli.

Detaily základů:

Copyright © 2007     Tobiášovy šroubované skleníky     created by    delameweby.cz